Şartlar&Sözleşmeler

Gizlilik Sözleşmesi Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Yükümlülükler

1. Sözleşmenin Onaylanması
Kullanıcılar üyelik koşullarını yerine getirip sisteme üye oldukları anda Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim Sistemine kayıt olmuş ve işbu hizmet sözleşmesini okuyup/anlamış ve sözleşmede belirtilen hükümleri ve taahhütleri kabul etmiş sayılırlar.

2. Gizlilik İlkesi
Müşterilerimizin kişisel bilgilerinin gizliliğini korumak amacıyla firmamız sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır. Ek olarak bilgi alınmak istenen konularda firmamıza danışmakta tereddüt etmeyiniz.
Üyelik sistemi dahilinde, kullanıcılarımızdan adres, telefon, mail adresi, bilgileri, TC kimlik bilgileri, vergi numarası, kredi kartı bilgileri gibi tüm iletişim ve ödeme bilgileri dahil istenmektedir. Bu bilgiler fatura düzenlenmesi ve siparişlerin müşterilere ulaştırılması ve ürün tahsilatı için talep edilmektedir.
Bu bilgilerin Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim tarafından ödeme, ürün teslimatı amacı ile kullanılmaktadır. Bilgileriniz sistem bünyemizde, güvenli olarak, sunucumuzda korunmaktadır. Bilgilerinizin eğitim amacı dışında olanlarının (örneğin adayın ismi, branşı, ortalamaları, derecesi, başarı durumu gibi) üçüncü kişilerle paylaşılmayacağı taahhüt olunur.

3. Taraflar
a. Vektörel Bilişim Yazılım Özel Eğitim Öğretim Mühendislik Yayıncılık Gıda  Tic.Ltd.Şti. (bundan sonra “Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim” olarak anılacaktır) Vektörel Bilişim Yazılım Özel Eğitim Öğretim Mühendislik Ltd. Şti.
Fevzi Çakmak 1 Sk. No:24 Kat 2 Kızılay-ANKARA
Tel : (312) 2326065 
Faks: (312) 2326066
b. Hizmeti alan kişi (bundan sonra “kullanıcı “ olarak anılacaktır.)

4. Sözleşmenin Konusu ve Hizmetin Kapsamı
Kullanıcıların sisteme üye olduktan sonra Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim, web sitesi üzerinden sunacağı senkron (canlı) ya da asenkron (video)derslerden, online sınavlardan, bilgi yarışmalarından, yayınlardan, dokümanlardan ve rehberlik hizmeti de dahil sistem içindeki diğer her türlü hizmetten ücretsiz ya da Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim tarafından belirlenecek bir ücret karşılığında uzaktan eğitim yoluyla yararlanmasıdır.

5. Üyelik
Kullanıcı, sözleşme kapsamında kendisine daha önce başka üyelerce seçilmemiş bir Kullanıcı adı ve Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim tarafından üretilen şifre ile sisteme girebilir. Kullanıcı adı ve şifre tamamen kişiye özeldir. Şifre sadece üye tarafından bilinir. 
Şifresini yanlış giren üye, şifremi unuttum bölümünden kendi e-posta adresine şifresinin gönderilmesini sağlayabilir. 
Kullanıcıların kullanıcı adını ve şifresini başka kişilerle paylaşması durumunda sözleşme kapsamından doğan haklarının iptaline karar vermek Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim Sistemi’nin takdirindedir. Kullanıcıların kullanıcı adını ve şifresini başka kişilerle paylaşmasından doğan her türlü zarardan kullanıcı sorumludur. Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim şifresini yanlış kullananların doğuracağı problemlerden ve zararlardan kesinlikle sorumlu değildir.

6. Kullanıcının Hakları ve Yükümlülükleri
1.Kullanıcı, kayıt formunda yer alan bilgilerin doğru olduğunu ve bu bilgilerin eksik ve yanlış olmasından/kullanılmasından ve bu bilgileri değiştirdiği halde değişikleri bildirmediğinden doğan zararlardan kendisi sorumludur. Hizmeti ilk kullanımından veya çalıştırmasından itibaren burada geçen anlaşma koşullarından haberdar kabul edilir. Bu metni okuduğu, anladığı ve buradaki koşullarla bağlı olduğunu kabul etmiş sayılır. 
Bu hükümleri kabul etmemesi halinde hizmetten yararlanamaz, izleyemez, dersleri senkron (canlı) veya asenkron (video)olarak takip edemez, sistem içerisindeki hizmetlerden ücretsiz olanlardan dahi yararlanamaz ve kullanamaz.

2.  Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim tarafından verilen servislerin ve yazılımların telifi Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitime aittir.

3.  Kullanıcı, sistem içerisinde yer alan sunumları, görselleri, metinleri ya da konuşmaları Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitimden izin almadan kullanamaz. 
Ürünün toplu halde izinsiz gösterimleri veya kullanımı olduğu takdirde gösterimi yapan organizasyon, şirket veya kurum; faaliyete katılan her bir kişi için gerekli olan kullanım bedelini Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitime ödemekle yükümlüdür. Söz konusu şifre bilgilerini veren ya da paylaşan kullanıcı doğacak olan hukuki ve cezai müeyyidelerden sorumludur. 
Bu senkron (canlı) ve asenkron (video)eğitimlerde veya içinden alınmış görsel malzemeyi, sunumları, sesleri, videoları ve ilgili olabilecek her türlü medyayı aynı veya alıntılanmış şekilde herhangi bir medya seklinde çoğaltmak, kopyalamak, yayınlamak ya da dağıtmak kesinlikle yasaktır.

4.  Kullanıcı verilerinin yetkisiz kişiler tarafından okunmasından doğan zararlardan Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim sorumlu değildir.

5.  Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim servislerini kullanarak elde edilmiş herhangi bir kayıt veya elde edilmiş bilgilerin tamamının kullanıcının kendi rızası dahilin de kullanıldığı kabul edilir. Kullanıcının kişisel bilgisayarında oluşabilecek arızalar, bilgi kayıpları ve diğer zararların tamamı kullanıcıya aittir.

6.  Hizmet içeriği kapsamında satın alınan derslere ait yapılan ödemelerin iptali ya da ücret iadesi yapılmayacaktır.

7.  Web Sitemiz diğer web sitelerine link verebilmektedir. Gizlilik politikamızda yer alan taahhütlerimiz sadece web sitemiz içerisinde geçerlidir ve diğer web sitelerini kapsamamaktadır. Web Sitemizden link ile gidilecek diğer web sitelerindeki kullanım ile ilgili o sitelere ait gizlilik güvencesi ve kullanım şartları geçerlidir. Web sitemizden reklam, banner, içerik maksatlı veya başka bir maksat ile geçilen diğer web sitelerinin bilgi kullanımı, etik ilkeleri, gizlilik prensipleri, nitelik ve servis kalitesi ile bu sitelerde oluşabilecek herhangi bir maddi/manevi zarar ve kayıplardan Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim sorumlu değildir.

8.  Kullanıcı site geneline zarar verecek veya Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitimi başka sitelerle davalık duruma getirecek zarar verici iş ve eylemlerde bulunmayacağını taahhüt eder. Bulunulduğu takdirde bundan doğacak zararlardan sorumlu olacaktır.

9.  Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim, kullanıcıları sistemi sözleşmede belirtilen hükümlere aykırı davranması halinde tek taraflı olarak sistemden çıkarma hakkına sahiptir.

10.  Kullanıcı sistemde yer alan hizmetlerden yararlanma ve ürünleri satın alma işlemini kredi kartı, eft/havale yöntemi ve mobil ödeme yöntemiyle yapabilecektir. Bu ödeme araçlarının kayıp, çalıntı ve hileli yollarla kullanılmasından doğan zararlardan Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim sorumlu değildir.

11.  Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim’den yararlanılan hizmet ister bireysel, ister kurumsal olarak satın alınmış olunsun, Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim tarafından tek bir gerçek kişi üzerine kaydedilir ve sadece o kişi tarafından kullanılabilir. 
Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim kullanıcıya hizmetin ya da ürünün kullanılmasıyla ilgili gerekli destek hizmetini vermekle yükümlüdür.

12.  Kullanıcı bu hizmet sözleşmesini okuyup kabul ettikten sonra bu ürün kullanabilir ve/veya bu hizmetten yararlanabilir ve sadece bu anlaşmada geçen maddelerde belirtilmiş haklara sahiptir.

7. Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim'in Hak ve Yükümlülükleri

1.  Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim bünyesinde bulundurduğu herhangi bir sistemin çalışmasını geçici olarak askıya alabilir. Kulllanıcılara ve üçüncü şahıslara bundan doğacak zararlardan Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim sorumlu değildir.

2.  Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim sistem içerisinde kendi ürettiği bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik, yayın vb. eserlerin mülkiyet ve mülkiyetten doğan telif hakkına sahiptir.

3.  Üyelere sunulan paketler kontenjanlarla, stoklarla ve kullanıcının satın aldığı her bir paket için belirlenmiş tarih aralığında kullanımıyla sınırlıdır. Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim paketler için belirlenen kullanım süresini önceden bitirebilir veya süresini uzatabilir.

4.  Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim kullanıcının onayı olmadan sistem bünyesinde kullanıcıya yönelik her türlü reklam ve promosyon faaliyetinde bulunulmasını, Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim Sistemi içerisinde kullanıcı bilgilerini kullanarak gerçekleştirebilir veya bu faaliyetleri bizzat yürütebilir.

5.  Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih hakkına sahiptir.
Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim kullanıcının sistemle entegre olabilen başka web sitelerine geçişini sağlayabilir.

6.  Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim sistem içerisinde sunulan hizmetlerin türlerini ve fiyatlarını her zaman tek taraflı olarak değiştirebilir.

7.  Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim, üyelik gerektirmeyen servislerini üyelik gerektirecek şekilde değiştirebilir. Ek servisler ve hizmetler açabilir, bazılarını kaldırabilir veya ücretsiz olanları ücretli hale dönüştürebilir.

8.  Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim ileride doğabilecek teknik zorunluluklar ve mevzuata uyum nedeniyle işbu sözleşmenin uygulanmasında ve maddelerinde değişiklik yapabilir.

9.  Müşterilerimizin kişisel bilgilerinin gizliliğini korumak amacıyla firmamız sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır. Ek olarak bilgi alınmak istenen konularda firmamıza danışmakta tereddüt etmeyiniz. 
Vektörel Bilişim Uzaktan Eğitim üyelerin bilgilerinin gizli kalacağına bilgilerin eğitim amacı dışında olanlarının (örneğin adayın ismi, branşı, ortalamaları, derecesi, başarı durumu gibi) üçüncü kişilerle paylaşılmayacağını taahhüt eder.

10.  Bu sözleşmeyle ilgili olarak çıkabilecek ihtilaflarda öncelikle bu sözleşmedeki hükümler ve bu sözleşmede hüküm bulunmayan hallerde ise Türk Kanunları uygulanacaktır.

11.  İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Ankara Mahkemeleri ile İcra Daireleri yetkilidir.